Ładowanie...
Ptaki jako jeden z niewielu gatunków zwierząt cieszy się tak dużą sympatią Polaków, że nie łączy się ona jedynie z chęcią podglądania, słuchania śpiewu czy robienia zdjęć, ale także z troską i pomocą. Do najczęstszych działań należy dokarmianie ptaków – chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu myślał o tym, aby z...
Ptaki jako jeden z niewielu gatunków zwierząt cieszy się tak dużą sympatią Polaków, że nie łączy się ona jedynie z chęcią podglądania, słuchania śpiewu czy robienia zdjęć, ale także z troską i pomocą. Do najczęstszych działań należy dokarmianie ptaków – chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu myślał o tym, aby zainstalować u siebie karmnik. Idąc przez osiedla mieszkaniowe można zobaczyć, że przynajmniej na części balkonów znajdują się specjalne platformy, w których znajduje się karma dla ptaków. Osoby mieszkające w domach prywatnych równie często umieszczają u siebie karmniki zarówno na balkonach, jak i na drzewach w ogrodzie. Pomaganie ptakom mamy więc we krwi.
Dostarczanie pożywienia ptakom żyjącym na wolności, szczególnie w miastach, ma ogromne znaczenie w zimie, gdy krótki dzień w połączeniu z niesprzyjającymi warunkami, takimi jak niskie temperatury, śnieg, marznący deszcz lub mżawka nie pozwalają im na wystarczające zaspokojenie głodu. Warto wiedzieć dodatkowo, że lot aktywny ptaków wymaga dużych nakładów energii, a równocześnie nie pozwala na gromadzenie wewnątrz ciała znacznych zapasów (jest to niekorzystny wzrost ciężaru). Dlatego dla ptaków, szczególnie tych małych, niezwykle ważne jest regularne i wystarczająco obfite odżywianie. Pokarm dla ptaków zimujących pełni więc kluczową rolę.
Jeśli chcemy dokarmiać naszych latających przyjaciół najważniejsze jest to, aby dokładnie sprawdzić, jaki pokarm dla ptaków będzie zdrowy i bezpieczny, a czego na pewno nie powinniśmy dawać im do karmnika. Najczęściej powielanym błędem jest częstowanie ich chlebem, ponieważ ma on bardzo niewiele wartości odżywczych, a przyjmowany przez dłuższy czas prowadzi do powstawania schorzeń układu pokarmowego.
Dlatego pokarm dla ptaków na zimę musi być bogaty w odpowiednio dobrane składniki odżywcze, które zawiera mieszanka ziaren. Będą bezpieczne dla ptaków, wzmocnią ich organizm oraz dostarczą niezbędne tłuszcze i witaminy. Zatem zdrowa i bezpieczna karma dla ptaków zimujących będzie składała się z nasion słonecznika, dyni, ogórka, prosa, maku, pszenicy oraz owsa - powinna przyciągnąć nieduże ptaki, takie jak sikorki, gile czy wróble. Ważne jest również, aby wybrany przez nas pokarm dla ptaków na zimę był urozmaicony oraz dostępny w takiej formie, która umożliwi im bezpieczne i wygodne spożywanie ziaren – odpowiednia będzie siateczka, kolba lub luźne ziarno do rozsypania w karmniku.
Jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, o której należy pamiętać, gdy decydujemy się na dokarmianie i wybieramy pokarm dla dzikich ptaków - gdy już zaczniemy, należy robić to regularnie i do samego końca zimy. Warto wiedzieć, że ptaki zapamiętują miejsce, gdzie znalazły pożywienie i wracają do niego.
Proponujemy Państwu zdrowy, bezpieczny i odpowiednio zbilansowany pokarm dla dzikich ptaków. Jego skład powstał w oparciu o rekomendacje ornitologów i na podstawie badań naukowych. Przeciętna mieszanka dla dzikich ptaków zawiera słonecznik, nasiona innych roślin oleistych, śruty zbóż (pszenica, kukurydza), orzechy oraz tłuszcz zwierzęcy, a także wapno spożywcze. Wszystkie produkty z naszego asortymentu pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów, co poświadcza wysoką jakość, jaką charakteryzuje się dostępna w naszej ofercie karma dla ptaków zimujących. One naprawdę potrzebują naszej pomocy – wydając niewielką sumę rzędu kilku - kilkunastu złotych umożliwimy im przetrwanie tego trudnego czasu.
W razie pytań zapraszamy Państwa do kontaktu.